
Overeenkomst ondersteuningsprogramma gezagdragers BES ondertekend
Staatssecretaris Zsolt Szabó van Koninkrijksrelaties en Digitalisering ondertekende op dinsdag memoranda van overeenstemming voor het ondersteunings- en professionaliseringsprogramma voor het bevorderen van goed bestuur op Bonaire, Sint Eustatius en Saba. Hij deed dat samen met de gezaghebbers van Bonaire, Sint Eustatius en Saba, en de beroepsverenigingen van burgemeesters, wethouders, gemeenteraadsleden, gemeentesecretarissen en griffiers.
Met het ondersteuningsprogramma wordt het professionaliseringsaanbod van de beroepsverenigingen beschikbaar gesteld voor Bonaire, Sint Eustatius en Saba. Het gaat daarbij om o.a. workshops, opleidingen, trainingen voor Eilandsraadleden, gedeputeerden, gezaghebbers, griffiers en medewerkers van de griffie. Er wordt rekening gehouden met de Caribische context en de behoeftes van de eilanden.
Bonaire, Sint Eustatius en Saba
Voor elk van de drie eilanden is een memorandum opgesteld dat dinsdag ondertekend werd door de staatssecretaris en gezaghebbers John Soliano van Bonaire, Alida Francis van Sint Eustatius en Jonathan Johnson van Saba.
Namens de beroepsverenigingen zetten Jeroen van Gool van de Wethoudersvereniging, Abdullah Uysal van de Nederlandse Vereniging voor Raadsleden, Esther Sommer van de Vereniging van Gemeentesecretarissen, Arnout van Kooij van de Vereniging van Griffiers en Hilde Westera van het Nederlands Genootschap van Burgemeesters hun handtekening onder de overeenkomst.
Goed bestuur
“Voor het bevorderen van goed bestuur is het van belang om te investeren in de professionalisering van de positie en effectiviteit van politieke gezagdragers, eilandsecretarissen en eilandgriffiers”, aldus Szabó. “Capaciteitsversterking is heel belangrijk voor een klein eiland als Saba en wij kunnen ons voordeel doen met het ondersteuningsaanbod. Tegelijkertijd kunnen de beroepsverenigingen ook van Saba leren”, zei gezaghebber Johnson.
“Een sterke raad doet ertoe,” luidt de kernboodschap van de Nederlandse Vereniging voor Raadsleden. Vicevoorzitter Abdullah Uysal ziet dat dit statement ook geldt voor de BES-eilanden: “Met dit programma investeren we in de kracht van de lokale democratie.”
Meer informatie
Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) maakt het programma mogelijk met een subsidieverlening aan de beroepsverenigingen. Bonaire, Sint Eustatius en Saba en de beroepsverenigingen zijn intensief betrokken geweest bij de totstandkoming van het programma.
Eerder dit jaar bezochten eilandraadsleden uit Saba de Nederlandse gemeente Zoeterwoude. Lees hier meer over dit werkbezoek.
Lees hier meer over het Caribisch deel van het koninkrijk.